Yücel Dinçer

Yücel Dinçer

28.01.1957 yılında Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde doğdum.İlk ve orta öğrenimimi burada yükseköğrenimimi Bursa Eğitim Enstitüsü sonrasında Eskişehir Anadolu Üniversitesinde tamamladım. Diyarbakır’ın Silvan,Kahramanmaraş’ın Andırın,Elazığ’ın Sivrice,Edirne’nin Enez ve Keşan ilçelerinde edebiyat öğretmeni olarak görev yaptım.Halen Keşan’da çalışmaktayım.

Dört çocuk annesiyim,üç kızım ve bir oğlum var.Büyük kızım Cemre illustrator,iki numaralı kızım Dicle luthier,üç numaralı kızım Şirvan matematik öğretmeni,oğlum Seyithan art director,illustrator.Ayrıca Ninja adında bir kedim,Togo adında bir köpeğim var.Bunun yanında yetiştirdiğim binlerce çocuğum var.

Keşan Halk Eğitim Merkezinin açtığı seramik kursu ile çamurla tanıştım.Yetmedi,İstanbul’da Sema Öztaş(Atölye Başka) adlı sanatçıdan ders aldım.Eğitimim hala devam etmektedir.Öğretmenlik yaşam şeklimdi şimdi de kendimi seramiğe verdim.

Sanat hakkındaki görüşlerim:

Sanat, sanat içindir veya toplum içindir anlayışına karşıyım.Sanat,sanatçının ruhudur,Seramik,insanı terbiye eder diye düşünüyorum.Sabrın muhteşem sonucudur seramik.

Eserler

Mesaj Gönder

Bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

Not: Kişisel bilgilerinizin gizliliği korunmaktadır.