Tayfun Duran

Tayfun Duran

1970 yılında Borçka’da (Artvin) doğdum. Gıda Mühendisliği okudum. Hacettepe Üniversitesinde lisans ve İ.T.Ü.’nde yüksek lisans yaptım.

Seramiğe 2014 yılında kursa giderek başladım. Kısa bir süre sonra her gün uğraşısına dönüşen bir hobi/iş karışımı oldu. Sonrasında çömlekçi tornasına merak sardım. Elle şekillendirme bilgilerimin temelleri hobi kursunda atılsa da tornayı kendim öğrendim. Bir sene kadar aynı yerde akşam derslerinde seramik dersleri verdim. Sonrasında, 2018 yılının Mart ayında kendime ait atölyemi açtım. Çalışmalarımı orada sürdürüyorum.

Yalın haliyle sanatın samimi bir şekilde yapılan güzellik arayışı olduğuna inanıyorum. Bir şeyler yaparken sanat yapıyorum diye veya sanat olsun diye yapmıyorum. İçimden geldiği şekilde çalışıyorum ve öncelikle kendim için yapıyorum. Samimiyetin her alanda önemli olduğuna inandığım için; samimi olmayan eylemlerin, davranışların ve yaratım süreçlerinin, kendi yalanını içeren eğretiliği yansıttığını düşünüyorum. Aynı durum, tersi için de geçerli şüphesiz.

Eserler

Mesaj Gönder

Bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

Not: Kişisel bilgilerinizin gizliliği korunmaktadır.